Ergonomická kancelář

Vsedě strávíme i 10 hodin denně, při práci s myší uděláme za den v průměru 5000 kliků, modré světlo obrazovek nás provází od rána do včera.

Jde o to, zbytečně se neoptimálním nastavením židle, stolu, monitoru a nevhodným používáním klávesnice, myši nebo telefonu, nepřetěžovat.

Stačí mít na paměti jednoduché tipy, díky kterým můžete zlepšit ergonomii své improvizované kanceláře doma, ale třeba i v práci, pokud tam pracovní místa střídáte nebo sdílíte s kolegy. Nábytek i jednotlivý hardware vám totiž v naprosté většině případů nebyl vyrobený na míru. Prvním krokem, jak překonat nástrahy sedavého zaměstnání je vůbec si přiznat, že ať nám je 15, 40 nebo 60 let, hodiny strávené vsedě u počítače mají na naše tělo negativní vliv. Druhým krokem je pak aktivně vyhledávat řešení, jak každý den alespoň trošku tuto jednostrannou zátěž kompenzovat.

Pro ergonomické nastavení vašeho pracovního místa můžete vždycky zkontrolovat náš Home office checklist a ujistit se, že jste si ohlídali všechno, co je potřeba.

A pro ještě lepší představu koukněte na video od společnosti Fitgee, se kterou spolupracujeme v rámci přednášek, workshopů nebo webinářů určených pro velké i menší firmy. Zaměstnance při nich učíme, jak zůstat co nejzdravější a fit i v rámci sedavého zaměstnání a jak jednostrannou pracovní zátěž kompenzovat.